|
12. Опис бізнесу
Важливі події розвитку (в тому числі злиття, поділ, приєднання, перетворення,
виділ) |
ВАТ "Київський дослiдно-механiчний завод"засновано вiдповiдно до наказу № 7/17 – ВП регiонального вiддiлення Фонду державного майна України по Київськiй областi шляхом перетворення державного пiдприємства "КДМЗ" IГi М УААН у ВАТ"КДМЗ" 19.02.1996 р. Рiшенням загальних зборiв акцiонерiв 05.04.2011 року пiдприємство перейменовано в Публiчне акцiонерне товариство "Київський дослiдно-механiчний завод" |
Організаційна структура емітента, дочірні підприємства, філії, представництва та інші
відокремлені структурні підрозділи із зазначенням найменування та місцезнаходження, ролі та перспектив
розвитку, зміни в організаційній структурі у відповідності з попереднім звітним періодом |
ПАТ "КДМЗ" дочернiх пiдприємств не створювало. Змiн в органiзацiйнiй структурi у вiдповiдностi з попереднiм перiодом не було. |
Будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом
звітного періоду, умови та результати цих пропозицій |
Пропозицiї щодо реорганiзацiї збоку третiх осiб не було. |
Опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості
запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо) |
Амортизацiя основних засобiв до 31.03.2011 року нараховувалась за нормами, якi були встановленi податковим законодавством.З 01.04.2011 року амортизацiя основних засобiв нараховується за прямолiнейним методом. Запаси оцiнiються за меншою iз вартостей:первiсною вартiстю або цiною можливої реалiзацiї. При вiдпуску запасiв у виробництво, продаж та iншому вибуттi пiдприємство здiйснює їх оцiнку за методом ФIФО. Вартiсть малоцiнних та швидкозношуваних предметiв, що переданi в експлуатацiю, виключається зi складу активiв пiдприємства з подальшою органiзацiєю оперативно-кiлькiсного облiку таких предметiв за мiсцем їх експлуатацiї i вiдповiдальними особами протягом строку їх фактичного використання. |
Текст аудиторського висновку |
Аудиторський висновок
щодо попередньої фiнансової звiтностi
Публiчного акцiонерного товариства
«Київський дослiдно-механiчний завод»
за 2012 рiк
19 квiтня 2013 року м. Київ
Згiдно договору № 13/26 вiд 12 квiтня 2013 р. Аудиторська фiрма ТОВ «Юрхолдiнг-Аудит», яка здiйснює свою дiяльнiсть на пiдставi Свiдоцтва № 3488 вiд 25.11.2004 р. про внесення до Реєстру суб’єктiв аудиторської дiяльностi, яке видане рiшенням Аудиторської палати № 141/2 проведена аудиторська перевiрка достовiрностi попередньої фiнансової звiтностi Публiчного акцiонерного товариства «Київський дослiдно-механiчний завод» за 2012 рiк.
Мiсцезнаходження Аудиторської фiрми ТОВ «Юрхолдiнг-Аудит»:
м. Київ, вул. Татарська, 7, к. 54.
Телефон/факс: 223-93-20.
Свiдоцтва про внесення до реєстру аудиторiв та аудиторських фiрм, якi можуть проводити аудиторськi перевiрки фiнансових установ, що здiйснюють дiяльнiсть на ринку цiнних паперiв серiя АБ № 001038 видане Державною комiсiєю з цiнних паперiв та фондового ринку 02.03.2010 року (строк дiї до 29.10.2014 р.).
Перевiрка проводилась з 12 по 19 квiтня 2013 р.
Основнi вiдомостi про товариство
Повна назва - Публiчне акцiонерне товариство «Київський дослiдно-механiчний завод»
Iдентифiкацiйний код юридичної особи –05802810
Мiсцезнаходження – 08170, Київська обл., Києво-Святошинський район, село Вiта-Поштова, вул. Набережна, буд. 33
Дата державної реєстрацiї – Свiдоцтво про державну реєстрацiю видане Києво-Святошинською районною в державною адмiнiстрацiєю Київської областi 27.02.1996 р., дата державної перереєстрацiї 26.04.2011 р. (у зв’язку iз змiною найменування)
Види дiяльностi за КВЕД:
68.20 Надання в оренду й експлуатацiю власного чи орендованого нерухомого майна
25.73 Виробництво iнструментiв
25.93 Виробництво виробiв iз дроту, ланцюгiв i пружин
25.94 Виробництво крiпильних i ґвинтонарiзних виробiв
52.10 Складське господарство
Опис аудиторської перевiрки
Ми виконали аудит попередньої фiнансової звiтностi Публiчного акцiонерного товариства «Київський дослiдно-механiчний завод», що додається, яка включає баланс станом на 31 грудня 2012 року та вiдповiдного звiту про фiнансовi результати за рiк, який закiнчився цiєю датою, а також з стислого викладу суттєвих принципiв облiкової полiтики та iнших примiток, включаючи iнформацiю, яка пояснює вплив переходу з попередньо застосованих П(С)БО на МСФЗ (надалi разом – «попередня фiнансова звiтнiсть»).
Попередню фiнансову звiтнiсть було складено управлiнським персоналом iз використанням описаної у примiтках концептуальної основи спецiального призначення, що ґрунтується на застосуваннi вимог МСФЗ, як того вимагає МСФЗ 1 «Перше застосування МСФЗ».
Ця попередня фiнансова звiтнiсть складена з метою формування iнформацiї, яка буде використана для пiдготовки порiвняльної iнформацiї при пiдготовцi першої фiнансової звiтностi за МСФЗ станом на 31.12.2013 р. з урахуванням можливих коригувань, якi будуть зробленi в разi змiн вимог стандартiв та тлумачень, що будуть використанi при складаннi першої фiнансової звiтностi за МСФЗ станом на 31.12.2013 року.
Вiдповiдальнiсть управлiнського персоналу за пiдготовку та достовiрне представлення фiнансових звiтiв
Управлiнський персонал несе вiдповiдальнiсть за складання попередньої фiнансової звiтностi згiдно з вищезазначеною концептуальною основою спецiального призначення, описаною в примiтках. Управлiнський персонал також несе вiдповiдальнiсть за такий внутрiшнiй контроль, який вiн визначає потрiбним для того, щоб забезпечити складання фiнансової звiтностi, що не мiстить суттєвих викривлень унаслiдок шахрайства або помилки.
Вiдповiдальнiсть аудитора за надання висновку стосовно фiнансової звiтностi.
Нашою вiдповiдальнiстю є висловлення думки щодо цiєї попередньої фiнансової звiтностi на основi результатiв проведеного нами аудиту. Ми провели аудит вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв аудиту. Цi стандарти вимагають вiд нас дотримання етичних вимог, а також планування й виконання аудиту для отримання достатньої впевненостi, що попередня фiнансова звiтнiсть не мiстить суттєвих викривлень.
Аудит передбачає виконання аудиторських процедур для отримання аудиторських доказiв стосовно сум та розкриттiв у попереднiй фiнансовiй звiтностi. Вибiр процедур залежить вiд судження аудитора, включаючи оцiнку ризикiв суттєвих викривлень попередньої фiнансової звiтностi внаслiдок шахрайства або помилок. Виконуючи оцiнку цих ризикiв, аудитор розглядає заходи внутрiшнього контролю, що стосуються складання суб’єктом господарювання попередньої фiнансової звiтностi з метою розробки аудиторських процедур, якi вiдповiдають обставинам, а не з метою висловлення думки щодо ефективностi внутрiшнього контролю суб’єкта господарювання. Аудит включає також оцiнку вiдповiдностi використаних облiкових полiтик, прийнятнiсть облiкових оцiнок, виконаних управлiнським персоналом, та оцiнку загального подання попередньої фiнансової звiтностi.
Ми вважаємо, що отримали достатнi та прийнятнi аудиторськi докази для висловлення нашої думки.
Висновок
На нашу думку, за винятком впливу iнформацiї, викладеної в пояснювальному параграфi, попередня фiнансова звiтнiсть Публiчного акцiонерного товариства «Київський дослiдно-механiчний завод», яка включає баланс станом на 31 грудня 2012 року та вiдповiдний звiт про фiнансовi результати за рiк, що закiнчився на зазначену дату, складена в усiх суттєвих аспектах вiдповiдно до концептуальної основи спецiального призначення, описаної в примiтках , включаючи припущення управлiнського персоналу щодо стандартiв та тлумачень, що, як очiкується, будуть чинними, та облiкових полiтик, що, як очiкується, будуть прийнятi на дату, коли управлiнський персонал пiдготує перший повний пакет фiнансової звiтностi згiдно з МСФЗ станом на 31.12.2013 року.
Пояснювальний параграф та обмеження щодо використання
Не модифiкуючи нашу думку, ми звертаємо увагу на примiтки, якi пояснюють обмеження, накладенi МСФЗ 1 «Перше застосування МСФЗ», на концептуальну основу попередньої фiнансової звiтностi за рiк, що закiнчився 31 грудня 2012 р., в частинi вiдсутностi порiвняльної iнформацiї за попереднi перiоди, окрiм балансу (звiту про фiнансовий стан).
Вхiднi залишки балансу були перевiренi нами, що вимагало вiд нас виконати додатковi аудиторськi процедури з метою дотримання вимог, що стосуються отримання достатнiх i належних аудиторських доказiв щодо того, що вхiднi залишки балансу (звiту про фiнансовий стан) не мiстять викривлень, якi суттєво впливають на фiнансову звiтнiсть за 2012 рiк .
Ми вважаємо, що вхiднi залишки в усiх суттєвих аспектах не мiстять викривлень, що могли б суттєво вплинути на фiнансову звiтнiсть Публiчного акцiонерного товариства «Київський дослiдно-механiчний завод» за рiк, що закiнчився 31 грудня 2012 року.
Ми також звертаємо увагу на те, що iснує ймовiрнiсть внесення коригувань до вхiдних залишкiв балансу пiд час складання остаточного вхiдного балансу за МСФЗ при складаннi першої фiнансової звiтностi загального призначення станом на 31 грудня 2013 р. Також звертаємо увагу на те, що тiльки фiнансова звiтнiсть загального призначення за МСФЗ, яка включає баланс (звiт про фiнансовий стан) на дату закiнчення перiоду, звiт про прибуток або збиток та iнший сукупний прибуток за перiод, примiтки, що складаються з короткого огляду основних принципiв облiкової полiтики та iншої iнформацiї, з порiвняльною та iншою пояснювальною iнформацiєю, складений вiдповiдно до МСФЗ, що є чинними станом на 31 грудня 2013 року, може забезпечити достовiрне вiдображення фiнансового стану Публiчного акцiонерного товариства «Київський дослiдно-механiчний завод», результатiв його операцiйної дiяльностi згiдно МСФЗ.
Попередню фiнансову звiтнiсть Публiчного акцiонерного товариства «Київський дослiдно-механiчний завод» було складено в процесi змiни концептуальної основи з П(С)БО на МСФЗ. Таким чином, попередня фiнансова звiтнiсть Публiчного акцiонерного товариства «Київський дослiдно-механiчний завод» може бути не прийнятною для iнших цiлей.
Цей аудиторський висновок (звiт незалежного аудитора) може бути представлено вiдповiдним органам Нацiональної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку.
ЗВIТ ЩОДО ВИМОГ IНШИХ ЗАКОНОДАВЧИХ ТА НОРМАТИВНИХ АКТIВ
Цей роздiл аудиторського висновку пiдготовлено вiдповiдно до «Вимог до аудиторського висновку при розкриттi iнформацiї емiтентами цiнних паперiв (крiм емiтентiв облiгацiй мiсцевої позики)», затверджених рiшенням Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку 29.09.2011р. № 1360.
Вiдповiднiсть вартостi чистих активiв вимогам законодавства
Розрахунок вартостi чистих активiв Товариства, здiйснюється для порiвняння вартостi чистих активiв iз розмiром статутного капiталу з метою реалiзацiї положень статтi 155 «Статутний капiтал акцiонерного товариства» Цивiльного кодексу України, зокрема, п. 3: «Якщо пiсля закiнчення другого та кожного наступного фiнансового року вартiсть чистих активiв акцiонерного товариства виявиться меншою вiд статутного капiталу, товариство зобов’язане оголосити про зменшення свого статутного капiталу та зареєструвати вiдповiднi змiни до статуту у встановленому порядку. Якщо вартiсть чистих активiв товариства стає меншою вiд мiнiмального розмiру статутного капiталу, встановленого законом, товариство пiдлягає лiквiдацiї». Вказаний розрахунок було здiйснено у вiдповiдностi з Рiшенням Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку «Про схвалення Методичних рекомендацiй щодо визначення вартостi чистих активiв акцiонерних товариств» вiд 17 листопада 2004 року № 485.
Для визначення вартостi чистих активiв було складено розрахунок за даними бухгалтерської звiтностi вiдповiдно до Положення (стандарту) бухгалтерського облiку № 2 «Баланс», затвердженого наказом Мiнiстерства фiнансiв України 31.03.99 р. № 87 зi змiнами та доповненнями, зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 21.06.99 р. № 396/3689.
Станом на 31.12.2012 року вартiсть чистих активiв Товариства складає 3145,7 тис. грн., що перевищує розмiр статутного капiталу на 2510,0 тис. грн.
Таким чином, вартiсть чистих активiв Товариства вiдповiдає вимогам чинного законодавства.
Розкриття iнформацiї про подiї, визначених частиною першою статтi 41 Закону України «Про цiннi папери та фондовий ринок».
Особлива iнформацiя вiдсутня.
Наявнiсть суттєвих невiдповiдностей мiж фiнансовою звiтнiстю, що пiдлягала аудиту, та iншою iнформацiєю, що розкривається емiтентом цiнних паперiв та додається до Комiсiї разом с фiнансовою звiтнiстю
Пiд час виконання завдання аудитор здiйснив аудиторськi процедури щодо виявлення наявностi суттєвих невiдповiдностей мiж фiнансовою звiтнiстю, що пiдлягала аудиту, та iншою iнформацiєю, що розкривається емiтентом у вiдповiдностi з МСА 720 « Вiдповiдальнiсть аудитора щодо iншої iнформацiї в документах, що мiстять перевiрену аудитором фiнансову звiтнiсть».
В результатi проведення аудиторських процедур аудитор не отримав аудиторськi докази того, що фiнансова звiтнiсть була суттєво викривлена у зв’язку з iнформацiєю, що розкривається емiтентом цiнних паперiв та подається до Комiсiї разом з фiнансовою звiтнiстю.
Виконання значних правочинiв
Аудитором отриманi достатнi та прийнятнi аудиторськi докази, що акцiонерне товариство не здiйснювало значних правочинiв (10 i бiльше вiдсоткiв вартостi активiв товариства) за даними фiнансової звiтностi станом на 31.12.2012 р., вiдповiдно до Закону України «Про акцiонернi товариства».
Стан корпоративного управлiння товариства
За результатами виконаних процедур перевiрки стану корпоративного управлiння вiдповiдно до Закону України «Про акцiонернi товариства» можна зробити висновок, що прийнята та функцiонуюча система корпоративного управлiння у товариствi вiдповiдає вимогам Закону України «Про акцiонернi товариства» та вимогам Статуту.
Iдентифiкацiя та оцiнка ризикiв суттєвого викривлення фiнансової
Звiтностi
Пiд час виконання процедур оцiнки ризикiв i пов’язаної з ними дiяльностi для отримання розумiння суб’єкта господарювання та його середовища, включаючи його внутрiшнiй контроль, як цього вимагає МСА 315 «Iдентифiкацiя та оцiнка ризикiв суттєвих викривлень через розумiння суб’єкта господарювання i його середовища», аудитор виконав процедури необхiднi для отримання iнформацiї, яка використовувалася пiд час iдентифiкацiї ризикiв суттєвого викривлення внаслiдок шахрайства у вiдповiдностi до МСА 240 «Вiдповiдальнiсть аудитора, що стосується шахрайства, при аудитi фiнансової звiтностi». Аудитором були поданi запити до управлiнського персоналу та iнших працiвникiв суб’єкта господарювання, якi на думку аудитора, можуть мати iнформацiю, яка, ймовiрно, може допомогти при iдентифiкацiї ризикiв суттєвого викривлення в наслiдок шахрайства або помилки. Аудитором виконанi аналiтичнi процедури, в тому числi по сутi з використанням деталiзованих даних, спостереження та iншi. Аудитор отримав розумiння, зовнiшнiх чинникiв, дiяльностi суб’єкта господарювання, структуру його власностi та корпоративного управлiння, структуру та спосiб фiнансування, облiкову полiтику, цiлi та стратегiї i пов’язанi з ними бiзнес-ризики, оцiнки та огляди фiнансових результатiв.
Аудитор не отримав доказiв обставин, якi можуть свiдчити про можливiсть того, що фiнансова звiтнiсть мiстить суттєве викривлення внаслiдок шахрайства.
Генеральний директор
Аудиторської фiрми
ТОВ «Юрхолдiнг-Аудит» К.Ю. Прокопчук
|
Інформація про основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент,
перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних
змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента
щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту
й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформацію
про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження
нових технологій, нових товарів, його положення на ринку; інформацію про конкуренцію в галузі, про
особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за
основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі
постачання |
Товариство здає в оренду виробничi та офiснi примiщення в середньому 17-ти пiдприємствам та фiзичним особам-пiдприємцям.Останнiм часом все важче знайти орендарiв, якi були б спроможнi сплачувати орендну плату своєчасно, особливо в зимнiй перiод.В 2012 роцi були наданi в оренду майже всi виробничо-складськi примiщення. |
Інформація про основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо
підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з її господарською діяльністю, їх
необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, її вартість і спосіб
фінансування |
За останнi пять рокiв були здiйсненi полiпшення основних засобiв:вiдремонтовано примiщення в адмiнiстративному корпусi та виробниче вiддiлення, влаштовано топкову, зроблена система опалення в адмiнiстративному корпусi, були проведенi роботи по утепленню фасада адмiнкорпусу, вiдремонтовано дах матерiально-технiчного складу, встановлена система вiдеонагляду, вiдремонтовано туалети на першому та другому поверхах адмiнкорпусу.Проданi верстати,якi не використовувались,придбана оргтехнiка та господарська техника.Значних iнвестицiй або придбань не планується. |
Інформація про основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні
правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання
активів, місцезнаходження основних засобів. Крім того, необхідно описати екологічні питання, що можуть
позначитися на використанні активів підприємства, інформацію щодо планів капітального будівництва,
розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, в тому числі
вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване
зростання виробничих потужностей після її завершення |
Основнi засоби знаходяться за юридичною адресою пiдприємства.Будiвлi здаються в оренду.Виробниче обладнання, що залишилось, не використовується.В планах ПАТ "КДМЗ" продовжувати будiвництво нового складського примiщення, на яке вже витрачено 171,5 тис. грн. |
Інформація щодо проблем, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від
законодавчих або економічних обмежень |
Плохо здаются в оренду виробничi примiщення без опалення. Цiни на оренду упали, що є впливом економiчного кризису
|
Інформація про факти виплати штрафних санкцій (штраф, пеня, неустойка) і компенсацій за
порушення законодавства |
ДКЦПФР за подання не в термiн регулярної рiчної iнформацiї за 2009 рiк на ПАТ "КДМЗ" було накладено штраф в розмiрi 1020 грн.за постановою №740-КУ вiд 19.05.2011Р.
В 2012роцi штрафнi санкцiї не накладались. |
Опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого
капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента
|
Робочого капiталу достатньо для поточних потреб по основному виду дiяльностi. |
Інформація про вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та про очікувані прибутки від виконання цих договорів |
Укладенних, але не виконаних договорiв на кiнець звiтного перiоду немає. |
Стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва,
реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність
емітента в майбутньому) |
Подальша дiяльнiсть буде спрямована на полiпшення основних засобiв та будiвництво нових. Пiдприємство й надалi буде здавати в оренду виробничi та офiснi примiщення. |
Опис політики емітента щодо досліджень та розробок, вказати суму витрат на дослідження та розробку за звітний рік |
Дослiдження та розробки в звiтному роцi не велись. |
Інформація щодо судових справ, стороною в яких виступає емітент, його дочірні
підприємства або його посадові особи (дата відкриття провадження у справі, сторони, зміст та розмір позовних
вимог, найменування суду, в якому розглядається справа, поточний стан розгляду). У разі відсутності судових
справ про це зазначається |
1) В Господарський суд Київської областi ПАТ "КДМЗ" заявлено позов до Iнституту гiдротехники i мелiорацiї УААН, третя особа Києво-Святошинський вiддiл земельних ресурсiв, про встановлення порядку користування земельною дiлянкою ,а саме :встановити порядок землекористування ПАТ "КДМЗ" з IГiМ УААН з урахуванням площi видiленої дiлянки 2,7622 га,, розташованих на дiлянцi нерухомих об'єктiв ,якi перебувають у власностi ПАТ "КДМЗ", та необхiдної терiторiї для обслуговування.
2) В Київському окружному адмiнiстративному судi знаходилася справа за адмiнiстративним позовом Iнституту гiдротехнiки та мелiорацiї УААН до Вiта-Поштової сiльскої Ради, третя особа ПАТ "КДМЗ" про визнання недiйсним акту на право землекористування ПАТ"КДМЗ".По цiй справi Iнституту гiдротехнiки та мелiорацiї УААН було вiдмовлено в адмiнiстративному позовi. |
Інша інформація, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та
результатів діяльності емітента, у тому числі, за наявності, інформацію про результати та аналіз
господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі |
Iншої iнформацiї, яка може бути iстотною для оцiнки iнвестором фiнансового стану та результатiв дiяльностi пiдприємства, немає. |
|