|
Дата розміщення: 30.04.2015
Примітки до фінансової звітності, складеної відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності
ПРИМIТКИ ДО ФIНАНСОВОЇ ЗВIТНОСТI ЗА РIК, ЩО ЗАКIНЧИВСЯ 31 ГРУДНЯ 2014 РОКУ
(в тис. грн.)
1. ЗАГАЛЬНА IНФОРМАЦIЯ
ПУБЛIЧНЕ АКЦIОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «Київський дослiдно-механiчний завод» (далi «Товариство») є юридичною особою, створеною вiдповiдно до законодавства України. Публiчне акцiонерне товариство «Київський дослiдно-механiчний завод» (надалi – Товариство) змiнило своє найменування з Вiдкритого акцiонерного товариства «Київський дослiдно-механiчний завод» «26»квiтня 2011р. i є його правонаступником. Первинна державна реєстрацiя проведена Києво-Святошинською районною Державною адмiнiстрацiєю Київської областi «27» лютого 1996 р.
Товариство безпосередньо здiйснює такi основнi види фiнансово-господарської дiяльностi:
• Надання в оренду й експлуатацiю власного чи орендованого майна;
Юридична адреса Товариства – 08170, Київська область, Києво-Святошинський район, с.Вiта-Поштова, вул. Набережна, буд. 33
Функцiональною валютою звiтностi є гривня. Звiтнiсть складена в тисячах гривень.
Ця фiнансова звiтнiсть була пiдготовлена вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi (МСФЗ) на основi принципу iсторичної вартостi.
2. ОСНОВИ ПРЕДСТАВЛЕННЯ ФIНАНСОВОЇ ЗВIТНОСТI
Товариство перейшло на Мiжнароднi стандарти фiнансової звiтностi (МСФЗ) 1 сiчня 2012 року вiдповiдно до положень МСФЗ (IFRS) 1 «Перше використання мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi».
Керуючись МСФЗ 1, Товариство обрало першим звiтним перiодом рiк, що закiнчується 31 грудня 2013 року. З цiєї дати фiнансова звiтнiсть Товариства складатиметься вiдповiдно до вимог МСФЗ, що були розробленi Радою (Комiтетом) з Мiжнародних стандартiв бухгалтерського облiку, та роз’яснень Комiтету з тлумачень мiжнародної фiнансової звiтностi, а також вiдповiдно роз’яснень Постiйного комiтету з тлумачень, що були затвердженi комiтетом з мiжнародного бухгалтерського облiку та дiяли на дату складання фiнансової звiтностi.
МСФЗ 1 вимагає вiд Товариства, що переходить на МСФЗ, скласти вхiдний баланс згiдно МСФЗ на дату переходу на МСФЗ. Ця дата є початковою для ведення облiку за МСФЗ. Вiдповiдно до МСФЗ 1, Товариства якi застосовують у 2013 роцi, вхiдний баланс буде датований 01 сiчня 2012 року, що є початком першого порiвняльного перiоду, для включення у фiнансову звiтнiсть. Вiдповiдно до МСФЗ 1, Товариство використовує однакову облiкову полiтику при складаннi попередньої фiнансової звiтностi згiдно МСФЗ та протягом усiх перiодiв, представлених у першiй повнiй фiнансової звiтностi згiдно з МСФЗ. Така облiкова полiтика повинна вiдповiдати всiм стандартам МСФЗ, чинним на дату складання першої повної фiнансової звiтностi за МСФЗ (тобто, станом на 31 грудня 2013року).
3. ОСНОВНI ПРИНЦИПИ ОБЛIКОВОЇ ПОЛIТИКИ
Основнi засоби
Основнi засоби, придбанi пiсля дати переходу на МСФЗ, враховуються у звiтi про фiнансовий стан за первинною вартiстю, що включає всi витрати, необхiднi для доведення активу до стану, придатного до використання, за вирахуванням накопиченої амортизацiї i збиткiв вiд знецiнення.
Капiталiзованi витрати включають основнi витрати на модернiзацiю i замiну частин активiв, якi збiльшують термiн їх корисної експлуатацiї або покращують їх здатнiсть генерувати доходи. Витрати на ремонт i обслуговування основних засобiв, якi не вiдповiдають приведеним вище критерiям капiталiзацiї, вiдображаються в звiтi про сукупнi доходи i витрати того перiоду, в якому вони були понесенi.
Амортизацiя основних засобiв призначена для списання суми, що амортизується, впродовж термiну корисного використання активу i розраховується з використанням прямолiнiйного методу.
Дохiд або збиток, що виникають в результатi вибуття або лiквiдацiї об'єкту основних засобiв, визначається як рiзниця мiж сумами вiд продажу i балансовою вартiстю активу i признається в прибутках i збитках.
Нематерiальнi активи
Нематерiальнi активи з кiнцевими термiнами використання, придбанi в рамках окремих операцiй, враховуються за вартiстю придбання за вирахуванням накопиченої амортизацiї. Амортизацiя нараховується рiвномiрно протягом термiну корисного використання нематерiальних активiв прямолiнiйним методом.
Нематерiальний актив списується при продажi або коли вiд його майбутнього використання або вибуття не очiкується економiчних вигод. Дохiд або збиток вiд списання нематерiального активу, що є рiзницею мiж чистими сумами вiд вибуття i балансовою вартiстю активу, включається в звiт про сукупнi доходи i витрати у момент списання.
Запаси
Вибуття виробничих запасiв вiдображається за методом ФIФО. Запаси, якi не приносять економiчних вигод в майбутньому, визнаються нелiквiдними i списуються з балансу. Вартiсть малоцiнних та швидкозношуваних предметiв, що враховуються на рахунку 22 «Малоцiннi та швидкозношуванi предмети», списуються з балансу при передачi в експлуатацiю з наступною органiзацiєю оперативного облiку в мiсцях експлуатацiї. Виробнича собiвартiсть продукцiї (робiт, послуг) визначається згiдно з П(С)БО № 16 «Витрати».
Дебiторська заборгованiсть
Дебiторська заборгованiсть за товари, роботи, послуги визнається активом, якщо iснує ймовiрнiсть отримання товариством майбутнiх економiчних вигод i її можливо достовiрно визначити. У балансi дебiторська заборгованiсть за товари, роботи, послуги, вiдображається за чистою вартiстю.
Грошовi кошти
Грошовi кошти включають кошти в касi та грошовi кошти на рахунках у банках.
Зобов’язання
Зобов’язання визнаються , якщо їх оцiнка може бути достовiрно визначена i iснує ймовiрнiсть зменшення економiчних вигiд у майбутньому внаслiдок їх погашення. Якщо на дату балансу ранiше визнане зобов’язання не пiдлягає погашенню, то його сума включається до складу доходу звiтного перiоду. Поточнi зобов’язання вiдображаються в балансi за сумою погашення.
Резерви
Резерви визнаються, коли у Товариства є поточне зобов'язання, що виникло в результатi минулих подiй, для погашення якого, ймовiрно, потрiбне вибуття ресурсiв, що втiлюють економiчнi вигоди, i при цьому можна здiйснити достовiрну оцiнку даного зобов'язання.
З метою достовiрного визначення чистої вартостi дебiторської заборгованостi Товариством створюється резерв сумнiвних боргiв.
Визнання доходiв
Доходи вiд реалiзацiї продукцiї (товарiв, робiт, послуг) визнаються за умови виконання всiх наведених нижче умов:
? Товариство передало покупцевi всi iстотнi ризики i вигоди, пов'язанi з володiнням продукцiєю (товарами, роботами, послугами);
? Сума доходiв може бути достовiрно визначена;
? Iснує висока вiрогiднiсть отримання економiчних вигод, пов'язаних з операцiєю;
? Понесенi або очiкуванi витрати, пов'язанi з операцiєю, можуть бути достовiрно визначенi.
4. IСТОТНI СУДЖЕННЯ
Iстотнi судження в процесi застосування облiкової полiтики.
У процесi застосування облiкової полiтики Товариства керiвництво зробило певнi професiйнi судження, окрiм тих, якi вимагають використання оцiнок, якi мають найбiльш iстотний вплив на суми, визнанi в фiнансовiй звiтностi. Цi судження, серед iншого, включають правомiрнiсть застосування припущення щодо здатностi вести свою дiяльнiсть на безперервнiй основi.
5. ВИРУЧКА ВIД РЕАЛIЗАЦIЇ
Виручка вiд реалiзацiї була представлена наступним чином:
2014 рiк
2013 рiк
Виручка вiд реалiзацiї продукцiї (товарiв, робiт, послуг) 1186 1180
Всього 1186 1180
6. СОБIВАРТIСТЬ РЕАЛIЗАЦIЇ
Собiвартiсть вiд реалiзацiї була представлена наступним чином:
2014 рiк
2013 рiк
Собiвартiсть реалiзованих послуг 455 430
Всього 455 430
Собiвартiсть реалiзацiї за видами витрат була представлена наступним чином:
2014 рiк
2013 рiк
Матерiальнi затрати 1049 259
Витрати на оплату працi 306 288
Вiдрахування на соцiальнi заходи 112 106
Амортизацiя 82 96
Iншi операцiйнi витрати 295 299
Всього 1844 1048
7. АДМIНIСТРАТИВНI ВИТРАТИ
Адмiнiстративнi витрати були представленi наступним чином:
2014 рiк
2013 рiк
Матерiальнi витрати - 3
Амортизацiя 44 60
Iншi витрати 158 164
Всього 202 227
8. IНШI ОПЕРАЦIЙНI ВИТРАТИ
Iншi операцiйнi витрати були представленi наступним чином:
2014 рiк 2013 рiк
Обов’язковi податки, збори, платежi до бюджету 93 86
Вартiсть витрат на комунальнi та iншi послуги, що компенсуються орендарями 410 303
Матерiальнi витрати 875 -
Iншi витрати - 2
Всього 1378 391
9. IНШI ОПЕРАЦIЙНI ДОХОДИ
Iншi операцiйнi доходи були представленi наступним чином:
2014 рiк
2013 рiк
Доходи вiд компенсацiї комунальних та iнших послуг,що компенсуються орендарями 410 303
Доходи вiд реалiзацiї iнших оборотних активiв 674 2
Всього 1084 305
10. ПОДАТОК НА ПРИБУТОК
Основнi компоненти (вiдшкодування) / витрат з податку на прибуток за роки, що закiнчилися 31 грудня, були представленi таким чином:
2014 рiк 2013 рiк
Поточний податок на прибуток - -
Всього - -
Товариство є платником єдиного податку.
11. ОСНОВНI ЗАСОБИ
Основнi засоби Товариства були представленi наступним чином:
Будинки, споруди та передавальнi пристрої Машини та обладнання Транспортнi засоби Iнструменти, прилади, iнвентар Iншi основнi засоби Всього
Первiсна вартiсть станом на початок звiтного року 986 180 - - - 1166
Придбано основних засобiв - 8 - - - 8
Вибуло - - - - - -
Первiсна вартiсть станом на кiнець звiтного перiоду 986 188 - - - 1174
Накопичена амортизацiя станом на початок звiтного року 761 176 - - - 937
Амортизацiйнi нарахування за звiтний перiод 39 8 - - - 47
Вибуло - - - - - -
Амортизацiя станом на кiнець звiтного перiоду 800 184 - - - 984
Балансова вартiсть станом на кiнець звiтного перiоду 186 4 - - - 190
12. IНВЕСТИЦIЙНА НЕРУХОМIСТЬ
До складу iнвестицiйної нерухомостi входять будiвлi. Данi об’єкти були вiдображений у звiтностi на 01.01.2014 р. по справедливiй вартостi в сумi 1160тис. грн. Станом на 31.12.2014 р. справедлива вартiсть об’єкту iнвестицiйної нерухомостi становить 1123 тис. грн.
13. ЗАПАСИ
Запаси Товариства були представленi наступним чином:
Запаси 31 грудня 2014 року 31 грудня 2013 року
Сировина i матерiали 86 764
Готова продукцiя - 191
Всього 86 955
14. ДЕБIТОРСЬКА ЗАБОРГОВАНIСТЬ
Дебiторська заборгованiсть була представлена таким чином:
Дебiторська заборгованiсть 31 грудня 2014 року 31 грудня 2013 року
Дебiторська заборгованiсть за товари (роботи, послуги) 829 909
Дебiторська заборгованiсть за розрахунками за виданими авансами 760 33
Дебiторська заборгованiсть за розрахунками з бюджетом 69 111
Всього 1658 1053
15. ГРОШОВI КОШТИ ТА ЇХ ЕКВIВАЛЕНТИ
Грошовi кошти були представленi наступним чином:
Грошовi кошти 31 грудня 2014 року 31 грудня 2013 року
Грошовi кошти в нацiональнiй валютi на поточних рахунках 202 40
Всього 202 40
16. СТАТУТНИЙ КАПIТАЛ
Станом на 31 грудня 2014 року статутний капiтал Товариства становить 635737,50 грн., роздiлений на 2542950 простих iменних акцiй номiнальною вартiстю 0,25 грн. кожна.
17. ПОЗИКИ
Станом на 31 грудня 2014 року Товариство не має зобов'язання по позикам.
18. КОРОТКОСТРОКОВI ЗОБОВ’ЯЗАННЯ
Поточнi зобов’язання i забезпечення були представленi наступним чином:
Поточнi зобов’язання i забезпечення 31 грудня 2014 року 31 грудня 2013 року
Кредиторська заборгованiсть за розрахунками з бюджетом 18 14
Кредиторська заборгованiсть за розрахунками зi страхування 5 -
Кредиторська заборгованiсть за розрахунками з оплати працi 9 -
Кредиторська заборгованiсть за одержаними авансами 4 4
Кредиторська заборгованiсть за розрахунками з учасниками 78 51
Всього 114 69
19. УМОВНI ТА КОНТРАКТНI ЗОБОВ’ЯЗАННЯ
Операцiйне середовище
Незважаючи на те, що економiка України визнана ринковою, вона продовжує демонструвати деякi особливостi, притаманнi перехiднiй економiцi. Такi особливостi характеризуються, але не обмежуються, низьким рiвнем лiквiдностi на ринках капiталу, вiдносно високим рiвнем iнфляцiї та наявнiстю валютного контролю, що не дозволяє нацiональнiй валютi бути лiквiдним засобом платежу за межами України. Стабiльнiсть економiки України в значнiй мiрi залежатиме вiд полiтики та дiй уряду, спрямованих
на реформування адмiнiстративної та правової систем, а також економiки в цiлому. Внаслiдок цього дiяльностi в Українi властивi ризики, яких не iснує в умовах бiльш розвинених ринкiв.
Українська економiка схильна до впливу ринкового спаду i зниження темпiв розвитку свiтової економiки. Свiтова фiнансова криза призвела до зниження валового внутрiшнього продукту, нестабiльностi на ринках капiталу, iстотного погiршення лiквiдностi в банкiвському секторi та посилення умов кредитування всерединi України. Незважаючи на стабiлiзацiйнi заходи, що вживаються Урядом України з метою пiдтримки банкiвського сектора i забезпечення лiквiдностi українських банкiв i компанiй, iснує невизначенiсть щодо можливостi доступу до джерел капiталу, а також вартостi капiталу для Товариства та її контрагентiв, що може вплинути на фiнансовий стан, результати дiяльностi та економiчнi перспективи Товариства.
Керiвництво вважає, що воно вживає всi необхiднi заходи для забезпечення стiйкостi бiзнесу Товариства в нинiшнiх умовах. Однак, несподiванi погiршення в економiцi можуть негативно впливати на результати дiяльностi Товариства i фiнансове становище. Ефект такого потенцiйно негативного впливу не може бути достовiрно оцiнений.
Оподаткування
У результатi загальної нестабiльної економiчної ситуацiї в Українi загальнодержавне податкове законодавство України постiйно змiнюються. Крiм того, трапляються випадки їх непослiдовного застосування, тлумачення i виконання. Недотримання законiв та нормативних актiв України може призвести до накладення серйозних штрафiв i пенi. В результатi майбутнiх податкових перевiрок можуть бути виявленi додатковi зобов'язання, якi не будуть вiдповiдати податкової звiтностi Товариства. Такими зобов'язаннями можуть бути власне податки, а також штрафи i пеня; та їх розмiри можуть бути iстотними. У той час як Товариство вважає, що воно вiдобразило всi операцiї у вiдповiдностi з чинним податковим законодавством, iснує велика кiлькiсть податкових норм i норм валютного законодавства, в яких присутня достатня кiлькiсть спiрних моментiв, якi не завжди чiтко i однозначно сформульованi.
Юридичнi питання
В процесi звичайної дiяльностi Товариство не залучене в судовi розгляди i до нього не висуваються iншi претензiї.
20. УПРАВЛIННЯ РИЗИКАМИ
Товариство управляє своїм капiталом для забезпечення безперервної дiяльностi пiдприємства в майбутньому.
21. ПОДIЇ ПIСЛЯ ЗВIТНОЇ ДАТИ
Пiсля 31 грудня 2014 року до дати затвердження керiвництвом фiнансової
звiтностi не вiдбувалося подiй, якi могли би вплинути на фiнансовий стан Товариства.
Керiвник ________________ Хоменко В.В.
Головний бухгалтер ________________ Iванченко Н.М.
|