|
Дата розміщення: 27.04.2016
Примітки до фінансової звітності, складеної відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності
ПРИМIТКИ ДО ФIНАНСОВОЇ ЗВIТНОСТI ЗА РIК, ЩО ЗАКIНЧИВСЯ 31 ГРУДНЯ 2015 РОКУ
(в тис. грн.)
1. ЗАГАЛЬНА IНФОРМАЦIЯ ПРО ТОВАРИСТВО
Публiчне акцiонерне товариство «Київський дослiдно-механiчний завод» ( далi – Товариство) створене вiдповiдно до наказу Регiонального вiддiлення Фонду Державного майна України в Київськiй областi № 7/17 – ВП вiд 19 лютого 1996 р. шляхом перетворення державнго Київського дослiдно-механiчного заводу IГiМ УААН в Вiдкрите акцiонерне товариство „Київський дослiдно-механiчний завод”.
Повна назва пiдприємства згiдно з даними установчих документiв-
Публiчне акцiонерне товариство “Київський дослiдно-механiчний завод” з 26.04.2011р. (попереднє найменування - Вiдкрите акцiонерне товариство «Київський дослiдно-механiчний завод»)
Скорочена назва товариства - ПАТ «КДМЗ»
Iдентифiкацiйний код юридичної особи: 05802810
Дата державної реєстрацiї та мiсце – 27.02.1996 р.
Києво-Святошинська районна Державна адмiнiстрацiя Київської областi.
Юридична адреса товариства:08170, Київська обл., Києво-Святошинський район, село Вiта-Поштова, вулиця Набережна, будинок 33
Фактичне мiсцезнаходження 08170, Київська обл., Києво-Святошинський район, село Вiта-Поштова, вулиця Набережна, будинок 33
Органiзацiйно – правова форма: ПУБЛIЧНЕ АКЦIОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО
Офiцiйна сторiнка в Iнтернетi, на якiй доступна iнформацiя про пiдприємство: patkdmz.pat.ua
Адреса електронної пошти : vatkdmz@ukr.net
Протягом звiтного перiоду Товариство здiйснювало фiнансово – господарську дiяльнiсть виключно в межах законодавства України.
Перелiк видiв дiяльностi за КВЕД - 2010, якi має право здiйснювати Товариство:
68.20 Надання в оренду й експлуатацiю власного чи орендованого нерухомого майна
25.73 Виробництво iнструментiв
25.93 Виробництво виробiв iз дроту, ланцюгiв i пружин
25.94 Виробництво крiпильних i ґвинтонарiзних виробiв
52.10 Складське господарство
Опис економiчного середовища, в якому функцiонує пiдприємство
Незважаючи на те, що економiка України визнана ринковою, вона продовжує демонструвати деякi особливостi, притаманнi перехiднiй економiцi. Такi особливостi характеризуються, але не обмежуються, низьким рiвнем лiквiдностi на ринках капiталу, вiдносно високим рiвнем iнфляцiї та наявнiстю валютного контролю, що не дозволяє нацiональнiй валютi бути лiквiдним засобом платежу за межами України. Стабiльнiсть економiки України в значнiй мiрi залежатиме вiд полiтики та дiй уряду, спрямованих на реформування адмiнiстративної та правової систем, а також економiки в цiлому. Внаслiдок цього дiяльностi в Українi властивi ризики, яких не iснує в умовах бiльш розвинених ринкiв.
Українська економiка схильна до впливу ринкового спаду i зниження темпiв розвитку свiтової економiки. Свiтова фiнансова криза призвела до зниження валового внутрiшнього продукту, нестабiльностi на ринках капiталу, iстотного погiршення лiквiдностi в банкiвському секторi та посилення умов кредитування всерединi України. Незважаючи на стабiлiзацiйнi заходи, що вживаються Урядом України з метою пiдтримки банкiвського сектора i забезпечення лiквiдностi українських банкiв i компанiй, iснує невизначенiсть щодо можливостi доступу до джерел капiталу, а також вартостi капiталу для Товариства та її контрагентiв, що може вплинути на фiнансовий стан, результати дiяльностi та економiчнi перспективи Товариства.
Керiвництво вважає, що воно вживає всi необхiднi заходи для забезпечення стiйкостi бiзнесу Товариства в нинiшнiх умовах. Однак, несподiванi погiршення в економiцi можуть негативно впливати на результати дiяльностi Товариства i фiнансове становище. Ефект такого потенцiйно негативного впливу не може бути достовiрно оцiнений.
У результатi загальної нестабiльної економiчної ситуацiї в Українi загальнодержавне податкове законодавство України постiйно змiнюються. Крiм того, трапляються випадки їх непослiдовного застосування, тлумачення i виконання. Недотримання законiв та нормативних актiв України може призвести до накладення серйозних штрафiв i пенi. В результатi майбутнiх податкових перевiрок можуть бути виявленi додатковi зобов'язання, якi не будуть вiдповiдати податкової звiтностi Товариства. Такими зобов'язаннями можуть бути власне податки, а також штрафи i пеня; та їх розмiри можуть бути iстотними. У той час як Товариство вважає, що воно вiдобразило всi операцiї у вiдповiдностi з чинним податковим законодавством, iснує велика кiлькiсть податкових норм i норм валютного законодавства, в яких присутня достатня кiлькiсть спiрних моментiв, якi не завжди чiтко i однозначно сформульованi.
2. ОСНОВИ ПРЕДСТАВЛЕННЯ ФIНАНСОВОЇ ЗВIТНОСТI
Функцiональною валютою звiтностi є гривня. Звiтнiсть складена в тисячах гривень.
Ця фiнансова звiтнiсть була пiдготовлена вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi (МСФЗ) на основi принципу iсторичної вартостi.
Товариство перейшло на Мiжнароднi стандарти фiнансової звiтностi (МСФЗ) 1 сiчня 2012 року вiдповiдно до положень МСФЗ (IFRS) 1 «Перше використання мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi».
Керуючись МСФЗ 1, Товариство обрало першим звiтним перiодом рiк, що закiнчується 31 грудня 2013 року. З цiєї дати фiнансова звiтнiсть Товариства складатиметься вiдповiдно до вимог МСФЗ, що були розробленi Радою (Комiтетом) з Мiжнародних стандартiв бухгалтерського облiку, та роз’яснень Комiтету з тлумачень мiжнародної фiнансової звiтностi, а також вiдповiдно роз’яснень Постiйного комiтету з тлумачень, що були затвердженi комiтетом з мiжнародного бухгалтерського облiку та дiяли на дату складання фiнансової звiтностi.
МСФЗ 1 вимагає вiд Товариства, що переходить на МСФЗ, скласти вхiдний баланс згiдно МСФЗ на дату переходу на МСФЗ. Ця дата є початковою для ведення облiку за МСФЗ. Вiдповiдно до МСФЗ 1, Товариства якi застосовують у 2013 роцi, вхiдний баланс буде датований 01 сiчня 2012 року, що є початком першого порiвняльного перiоду, для включення у фiнансову звiтнiсть. Вiдповiдно до МСФЗ 1, Товариство використовує однакову облiкову полiтику при складаннi попередньої фiнансової звiтностi згiдно МСФЗ та протягом усiх перiодiв, представлених у першiй повнiй фiнансової звiтностi згiдно з МСФЗ. Така облiкова полiтика повинна вiдповiдати всiм стандартам МСФЗ, чинним на дату складання першої повної фiнансової звiтностi за МСФЗ (тобто, станом на 31 грудня 2013року).
3. СТАНДАРТИ, ЯКI БУЛИ ВИПУЩЕНI, АЛЕ ЩЕ НЕ ВСТУПИЛИ В СИЛУ
Нижче наводяться стандарти та роз'яснення, якi були випущенi, але ще не набули чинностi на дату випуску фiнансової звiтностi товариства. Товариство має намiр застосувати цi стандарти з дати їх вступу в силу.
МСФЗ (IFRS) 9 «Фiнансовi iнструменти»
У липнi 2014 Рада з МСФЗ випустила остаточну редакцiю МСФЗ (IFRS) 9 «Фiнансовi iнструменти», яка вiдображає результати всiх етапiв проекту за фiнансовими iнструментами i замiнює МСФЗ (IAS) 39 «Фiнансовi iнструменти: визнання та оцiнка» i всi попереднi редакцiї МСФЗ (IFRS) 9. Стандарт вводить новi вимоги щодо класифiкацiї та оцiнки, знецiнення та облiку хеджування. МСФЗ (IFRS) 9 набуває чинностi для рiчних звiтних перiодiв, що починаються 1 сiчня 2018 або пiсля цiєї дати, при цьому допускається дострокове застосування. Стандарт застосовується ретроспективно, але надання порiвняльної iнформацiї не є обов'язковим. Дострокове застосування попереднiх редакцiй МСФЗ (IFRS) 9 (2009, 2010 i 2013) допускається, якщо дата першого застосування припадає на перiод до 1 лютого 2015. Застосування МСФЗ (IFRS) 9 може вплинути на класифiкацiю та оцiнку фiнансових активiв товариства, але не матиме впливу на класифiкацiю та оцiнку фiнансових зобов'язань.
МСФЗ (IFRS) 14 «Вiдстроченi рахунки тарифного регулювання»
МСФЗ (IFRS) 14 є необов'язковим стандартом, який дозволяє органiзацiям, дiяльнiсть яких пiдлягає тарифному регулюванню, продовжувати застосовувати бiльшiсть застосовувалися ними дiючих принципiв облiкової полiтики щодо залишкiв по рахунках вiдкладених тарифних рiзниць пiсля першого застосування МСФЗ. Органiзацiї, що застосовують МСФЗ (IFRS) 14, повиннi представити рахунки вiдкладених тарифних рiзниць окремими рядками в звiтi про фiнансовий стан, а руху по таким залишкам - окремими рядками у звiтi про прибуток або збиток i iнший сукупний дохiд. Стандарт вимагає розкриття iнформацiї про характер тарифного регулювання та пов'язаних з ним ризиками, а також про вплив такого регулювання на фiнансову звiтнiсть органiзацiї. МСФЗ (IFRS) 14 набуває чинностi для рiчних звiтних перiодiв, що починаються 1 сiчня 2016 або пiсля цiєї дати. Оскiльки товариство вже готує звiтнiсть за МСФЗ та не здiйснює дiяльнiсть, що пiдлягає тарифному регулюванню, даний стандарт не застосовний до її фiнансової звiтностi.
МСФЗ (IFRS) 15 «Виручка за договорами з клiєнтами»
МСФЗ (IFRS) 15 був випущений в травнi 2014 i передбачає нову модель, що включає п'ять етапiв, якi будуть застосовуватися щодо виручки за договорами з клiєнтами. Згiдно МСФЗ (IFRS) 15 виручка визнається за сумою, яка вiдображає вiдшкодування, право на яке органiзацiя очiкує отримати в обмiн на передачу товарiв або послуг клiєнту. Принципи МСФЗ (IFRS) 15 передбачають бiльш структурований пiдхiд до оцiнки i визнання виручки. Новий стандарт по виручцi застосовується щодо всiх органiзацiй i замiнить всi дiючi вимоги до визнання виручки згiдно з МСФЗ. Стандарт застосовується до рiчних звiтних перiодiв, що починаються 1 сiчня 2018 або пiсля цiєї дати, ретроспективно в повному обсязi або з використанням модифiкованого ретроспективного пiдходу, при цьому допускається дострокове застосування. В даний час товариство оцiнює вплив МСФЗ (IFRS) 15 i планує застосувати новий стандарт на вiдповiдну дату вступу в силу.
Поправки до МСФЗ (IFRS) 11 «Спiльна дiяльнiсть» - «Рахунок придбань часток участi у спiльних операцiях»
Поправки до МСФЗ (IFRS) 11 вимагають, щоб учасник спiльних операцiй враховував придбання частки участi у спiльнiй операцiї, дiяльнiсть якої являє собою бiзнес, згiдно з вiдповiдними принципами МСФЗ (IFRS) 3 для облiку об'єднань бiзнесу. Поправки також роз'яснюють, що ранiше придбанi частки участi в спiльнiй операцiї, не переоцiнюються при придбаннi додаткової частки участi в тiй же спiльнiй операцiї, якщо зберiгається спiльний контроль. Крiм того, в МСФЗ (IFRS) 11 було включено виключення зi сфери застосування, згiдно з яким данi поправки не застосовуються, якщо сторони, якi здiйснюють спiльний контроль, знаходяться пiд загальним контролем однiєї i тiєї ж кiнцевої контролюючої сторони. Поправки застосовуються як щодо придбання первiсної частки участi в спiльнiй операцiї, так i щодо придбання додаткових часток у тiй же спiльнiй операцiї i набирають чинностi на перспективнiй основi рiчних перiодiв, що починаються 1 сiчня 2016 або пiсля цiєї дати, при цьому допускається дострокове застосування. Очiкується, що поправки не вплинуть на фiнансову звiтнiсть товариства.
Поправки до МСФЗ (IAS) 16 та МСФЗ (IAS) 38 «Роз'яснення допустимих методiв амортизацiї»
Поправки роз'яснюють принципи МСФЗ (IAS) 16 та МСФЗ (IAS) 38, якi полягають в тому, що виручка вiдображає структуру економiчних вигiд, якi генеруються в результатi дiяльностi бiзнесу (частиною якого є актив), а не економiчнi вигоди, якi споживаються в рамках використання активу. В результатi заснований на виручцi метод не може використовуватися для амортизацiї основних засобiв i може використовуватися тiльки в рiдкiсних випадках для амортизацiї нематерiальних активiв. Поправки застосовуються на перспективнiй основi рiчних перiодiв, що починаються 1 сiчня 2016 або пiсля цiєї дати, при цьому допускається дострокове застосування. Очiкується, що поправки не зроблять впливу на фiнансову звiтнiсть товариства, оскiльки воно не використовувало заснований на виручцi метод для амортизацiї своїх необоротних активiв.
Поправки до МСФЗ (IAS) 16 та МСФЗ (IAS) 41 «Сiльське господарство: плодоноснi рослини»
Поправки вносять змiни у вимоги до облiку бiологiчних активiв, якi вiдповiдають визначенню плодоносних рослин. Згiдно з поправками бiологiчнi активи, якi вiдповiдають визначенню плодоносних рослин, бiльше не належать до сфери застосування МСФЗ (IAS) 41. Замiсть цього до них застосовується МСФЗ (IAS) 16. Пiсля первiсного визнання плодоноснi рослини будуть оцiнюватися згiдно з МСФЗ (IAS) 16 по накопиченим фактичними витратами (до дозрiвання) i з використанням моделi облiку за фактичними витратами або моделi переоцiнки (пiсля дозрiвання). Поправки також пiдтверджують, що продукцiя плодоносних рослин як i ранiше залишається в сферi застосування МСФЗ (IAS) 41 i повинна оцiнюватися за справедливою вартiстю за вирахуванням витрат на продаж. Вiдносно державних субсидiй, що вiдносяться до плодоносних рослин, застосовуватиметься МСФЗ (IAS) 20 «Облiк державних грантiв i розкриття iнформацiї про державну допомогу». Поправки застосовуються ретроспективно до рiчних перiодiв, що починаються 1 сiчня 2016 або пiсля цiєї дати, при цьому допускається дострокове застосування. Очiкується, що поправки не вплинуть на фiнансову звiтнiсть товариства, оскiльки у товариства вiдсутнi плодоноснi рослини.
Поправки до МСФЗ (IAS) 27 «Метод пайової участi в окремих фiнансових звiтах»
Поправки дозволяють органiзацiям використовувати метод пайової участi для облiку iнвестицiй у дочiрнi органiзацiї, спiльнi пiдприємства та залежнi органiзацiї в окремiй фiнансовiй звiтностi. Органiзацiї, якi вже застосовують МСФЗ i приймають рiшення про перехiд на метод пайової участi у своїй окремiй фiнансовiй звiтностi, повиннi будуть застосовувати цю змiну ретроспективно. Органiзацiї, що вперше застосовують МСФЗ i приймають рiшення про використання методу участi в своїй окремiй фiнансовiй звiтностi, зобов'язанi застосовувати цей метод з дати переходу на МСФЗ. Поправки набувають чинностi для рiчних перiодiв, що починаються 1 сiчня 2016 або пiсля цiєї дати, при цьому допускається дострокове застосування. Поправки не матимуть впливу на фiнансову звiтнiсть товариства.
Поправки до МСФЗ (IFRS) 10 та МСФЗ (IAS) 28 «Продаж або внесок активiв в угодах мiж iнвестором i його залежною органiзацiєю або спiльним пiдприємством»
Поправки розглядають протирiччя мiж МСФЗ (IFRS) 10 та МСФЗ (IAS) 28, в частинi облiку втрати контролю над дочiрньою органiзацiєю, яка продається залежнiй органiзацiї або спiльному пiдприємству або вносяться в них. Поправки роз'яснюють, що прибуток або збиток, якi виникають в результатi продажу або внеску активiв, що представляють собою бiзнес згiдно з визначенням в МСФЗ (IFRS) 3, в угодi мiж iнвестором i його залежною органiзацiєю або спiльним пiдприємством, визнаються в повному обсязi. Однак прибуток або збиток, якi виникають в результатi продажу або внеску активiв, якi не становлять собою бiзнес, визнаються тiльки в межах часток участi, наявних у iнших, нiж органiзацiя iнвесторiв в залежнiй органiзацiї або спiльному пiдприємствi. Данi поправки застосовуються перспективно i вступають в силу для рiчних перiодiв, що починаються 1 сiчня 2016 року або пiсля цiєї дати, при цьому допускається застосування до цiєї дати. Очiкується, що данi поправки не зроблять впливу на фiнансову звiтнiсть Товариства.
«Щорiчнi удосконалення МСФЗ, перiод 2012-2014 рокiв»
Данi поправки вступають в силу для рiчних перiодiв, що починаються 1 сiчня 2016 р Документ включає в себе наступнi поправки:
МСФЗ (IFRS) 5 «Непоточнi активи, утримуванi для продажу, та припинена дiяльнiсть».
Вибуття активiв (або лiквiдацiйних груп) здiйснюється, як правило, за допомогою продажу або розподiлу власникам. Поправка роз'яснює, що перехiд вiд одного методу вибуття до iншого повинен вважатися не новим планом з вибуття, а продовженням початкового плану. Таким чином, застосування вимог МСФЗ (IFRS) 5 не переривається. Дана поправка повинна застосовуватися перспективно.
МСФЗ (IFRS) 7 «Фiнансовi iнструменти: розкриття iнформацiї»
(i) Договори на обслуговування
Поправка роз'яснює, що договiр на обслуговування, що передбачає сплату винагороди, може являти собою подальшу участь у фiнансовому активi. Для визначення необхiдностi розкриття iнформацiї органiзацiя повинна оцiнити характер винагороди i угоди вiдповiдно до вказiвок щодо подальшої участi в МСФЗ (IFRS) 7. Оцiнка того, якi договори на обслуговування свiдчать про подальшу участь, повинна бути проведена ретроспективно. Однак розкриття iнформацiї є необхiдним для перiодiв, що починаються до рiчного перiоду, в якому органiзацiя вперше застосовує дану поправку.
(ii) Застосування поправок до МСФЗ (IFRS) 7 в скороченiй промiжнiй фiнансовiй звiтностi
Поправка роз'яснює, що вимоги до розкриття iнформацiї про взаємозалiк не застосовуються до скороченою промiжної фiнансової звiтностi за винятком випадкiв,
коли така iнформацiя мiстить значнi оновлення iнформацiї, вiдображеної в останньому рiчному звiтi. Дана поправка повинна застосовуватися ретроспективно.
МСФЗ (IAS) 19 «Виплати працiвникам»
Поправка роз'яснює, що розвиненiсть ринку високоякiсних корпоративних облiгацiй оцiнюється на пiдставi валюти, в якiй облiгацiя деномiнована, а не країни, в якiй облiгацiя випущена. При вiдсутностi розвиненого ринку високоякiсних корпоративних облiгацiй, деномiнованих в певнiй валютi, необхiдно використовувати ставки за державними облiгацiями. Дана поправка повинна застосовуватися перспективно.
МСФЗ (IAS) 34 «Промiжна фiнансова звiтнiсть»
Поправка роз'яснює, що iнформацiя за промiжний перiод повинна бути розкрита або в промiжнiй фiнансовiй звiтностi, або в iншому мiсцi промiжного фiнансового звiту (наприклад, в коментарях керiвництва або в звiтi про оцiнку ризикiв) iз зазначенням вiдповiдних перехресних посилань в промiжнiй фiнансовiй звiтностi. Iнша iнформацiя в промiжному фiнансовому звiтi повинна бути доступна для користувачiв на тих же умовах i в тi ж термiни, що i промiжна фiнансова звiтнiсть. Дана поправка повинна застосовуватися ретроспективно.
Очiкується, що данi поправки не зроблять впливу на фiнансову звiтнiсть Товариства.
Поправки до МСФЗ (IAS) 1 «Iнiцiатива в сферi розкриття iнформацiї»
Поправки до МСФЗ (IAS) 1 "Подання фiнансової звiтностi» швидше роз'яснюють, а не значно змiнюють, iснуючi вимоги МСФЗ (IAS) 1.
Поправки роз'яснюють наступне:
• Вимоги до суттєвостi МСФЗ (IAS) 1;
• Окремi статтi в звiтi (ах) про прибуток або збиток i сукупному доходi i в звiтi про фiнансовий стан можуть бути дезагрегованi;
• У органiзацiй є можливiсть вибирати порядок подання примiток до фiнансової звiтностi;
• Частка сукупного доходу залежних органiзацiй i спiльних пiдприємств, якi облiковуються за методом участi в капiталi, має бути викладена агрегованих в рамках однiєї статтi i класифiкуватися як статей, якi будуть чи не будуть згодом рекласифiковано в чистий прибуток або збиток. Крiм цього, поправки роз'яснюють вимоги, якi застосовуються при поданнi додаткових промiжних пiдсумкових сум у звiтi про фiнансовий стан i звiтi (ах) про прибуток або збиток i сукупному доходi.
Данi поправки вступають в силу для рiчних перiодiв, що починаються 1 сiчня 2016 року або пiсля цiєї дати, при цьому допускається застосування до цiєї дати.
Очiкується, що данi поправки не зроблять впливу на фiнансову звiтнiсть Товариства.
Поправки до МСФЗ (IFRS) 10, МСФЗ (IFRS) 12 та МСФЗ (IAS) 28 «Iнвестицiйнi органiзацiї: застосування виключення з вимоги про консолiдацiю»
Поправки розглядають питання, якi виникли при застосуваннi виняткiв щодо iнвестицiйних органiзацiй згiдно з МСФЗ (IFRS) 10. Поправки до МСФЗ (IFRS) 10 роз'яснюють, що виключення з вимоги про подання консолiдованої фiнансової звiтностi застосовується i до материнської органiзацiї, яка є дочiрньою органiзацiєю iнвестицiйної органiзацiї , яка оцiнює свої дочiрнi органiзацiї за справедливою вартiстю. Крiм цього, поправки до МСФЗ (IFRS) 10 роз'яснюють, що консолiдацiї пiдлягає тiльки така дочiрня органiзацiя iнвестицiйної органiзацiї, яка сама не є iнвестицiйною органiзацiєю i надає iнвестицiйної органiзацiї допомiжнi послуги. Всi iншi дочiрнi органiзацiї iнвестицiйної органiзацiї оцiнюються за справедливою вартiстю. Поправки до МСФЗ (IAS) 28 дозволяють iнвестору при застосуваннi методу участi в капiталi зберегти оцiнку за справедливою вартiстю, що застосована його залежною органiзацiєю або спiльним пiдприємством, що є iнвестицiйною органiзацiєю, до своїх власних часток участi в дочiрнiх органiзацiях.
Цi поправки повиннi застосовуватися ретроспективно i вступають в силу для рiчних перiодiв, що починаються 1 сiчня 2016 року або пiсля цiєї дати, при цьому допускається застосування до цiєї дати.
Очiкується, що данi поправки не зроблять впливу на фiнансову звiтнiсть Товариства.
4. ОСНОВНI ПРИНЦИПИ ОБЛIКОВОЇ ПОЛIТИКИ
Основнi засоби. Основними засобами визнаються матерiальнi об’єкти вартiстю 2500 грн i бiльше (до 01 вересня 2015р.) та вартiстю 6000 грн i бiльше (пiсля 01 вересня 2015р.), використання яких за очiкуванням буде перевищувати один перiод (рiк). Змiна вартiсних ознак предметiв, що входять до складу основних засобiв, розглядається як змiна облiкових оцiнок i застосовується перспективно.
Основнi засоби визнаються активом, коли є ймовiрнiсть, що майбутнi економiчнi вигоди, пов'язанi з об'єктом, будуть отриманi i собiвартiсть об'єкта можна достовiрно оцiнити.
Якщо запаснi частини та допомiжне обладнання планується використовувати тiльки для об'єкту основних засобiв, вони облiковуються як основнi засоби.
Собiвартiсть об’єкту основних засобiв формується з:
цiни його придбання та невiдшкодовуванi податки на придбання;
будь-яких витрат, якi безпосередньо пов'язанi з доставкою активу до мiсця розташування та приведення його в стан, необхiдний для експлуатацiї у спосiб, визначений управлiнським персоналом;
первiсної попередньої оцiнки витрат на демонтаж, перемiщення об'єкта та вiдновлення територiї тощо.
Визнання витрат у балансовiй вартостi об'єкта основних засобiв припиняється, якщо об'єкт знаходиться в мiсцi розташування та станi, необхiдному для його експлуатацiї.
Собiвартiсть активу, створеного власними силами, визначається з використанням тих самих принципiв, як i для придбаного активу.
Класифiкацiя основних засобiв здiйснюється за наступними групами:
Назва групи Строк корисного використання, рокiв
Земельнi дiлянки -
Будинки, споруди та передавальнi пристрої 15-30
Машини та обладнання 5-10
Iнструменти, прилади, iнвентар (меблi) 5-15
Iншi основнi засоби 1-3
Термiн корисного використання об’єктiв основних засобiв визначається уповноваженою на це комiсiєю, виходячи iз наступних чинникiв:
з очiкуваного використання активу, виходячи з потужностi або фiзичної продуктивностi активу;
з очiкуваного фiзичного та морального зносу;
з технiчного або комерцiйного зносу, який виникає через змiни та вдосконалення виробництва або вiд змiни ринкового попиту на виробленi активом продукти чи послуги;
правових або iнших обмежень використання активу, такi як закiнчення строку пов'язаної з ним оренди.
Строк корисної експлуатацiї активу визначається, виходячи з очiкуваної корисностi активу для Товариства.
Первiсне визнання об’єкта основних засобiв здiйснюється за собiвартiстю (за грошовим еквiвалентом цiни на дату визнання).
Пiсля визнання активом, об'єкт основних засобiв облiковується за його собiвартiстю мiнус будь-яка накопичена амортизацiя та будь-якi накопиченi збитки вiд зменшення корисностi.
Товариство застосовує прямолiнiйний метод амортизацiї основних засобiв.
Амортизацiя активу починається з перiоду, коли вiн стає придатним для використання.
Перегляд строку корисного використання, лiквiдацiйної вартостi та методу нарахування амортизацiї здiйснюється на кiнець кожного фiнансового року.
Основнi засоби перевiряються на ознаки можливого зменшення корисностi на кiнець кожного фiнансового року.
Визнання основних засобiв припиняється:
в разi їх вибуття;
якщо вiд їх використання або вибуття не очiкуються майбутнi економiчнi вигоди.
Нематерiальнi активи. Нематерiальним активом визнається немонетарний актив, який не має фiзичної форми та може бути iдентифiкований.
Актив вважається iдентифiкованим, якщо вiн може бути вiдокремлений, тобто його можна вiдокремити або вiддiлити вiд Товариства i продати, передати, лiцензувати, здати в оренду або обмiняти iндивiдуально або разом з пов'язаним з ним контрактом, iдентифiкованим активом чи зобов'язанням, незалежно вiд того, чи має суб'єкт господарювання намiр зробити це, або вiн виникає внаслiдок договiрних або iнших юридичних прав, незалежно вiд того, чи можуть вони бути переданi або вiдокремленi вiд суб'єкта господарювання або ж вiд iнших прав та зобов'язань.
Нематерiальний актив визнається, якщо вiн вiдповiдає наступним критерiям:
є ймовiрнiсть того, що майбутнi економiчнi вигоди, якi вiдносяться до активу, надходитимуть до Товариства та собiвартiсть активу можна достовiрно оцiнити.
Нематерiальний актив первiсно оцiнюється за собiвартiстю.
До витрат на придбання окремого нематерiального активу включається:
цiна його придбання та невiдшкодованi податки на придбання;
будь-якi iншi витрати, якi можна прямо вiднести до пiдготовки цього активу для використання.
Нематерiальний актив, який виникає в результатi розробки (чи в результатi етапу розробки внутрiшнього проекту), визнається, якщо виконуються наступнi умови:
є технiчна можливiсть завершити створення нематерiального активу так, щоб вiн був придатний до використання або продажу;
є намiр завершити створення нематерiального активу та використовувати або продати його;
є здатнiсть використовувати або продати нематерiальний актив; якщо нематерiальний актив генеруватиме ймовiрнi майбутнi економiчнi вигоди;
є здатнiсть достовiрно оцiнити видатки, якi вiдносяться до нематерiального активу протягом його розробки.
Собiвартiсть внутрiшньо генерованого нематерiального активу формується з усiх витрат, якi можна прямо вiднести до створення, виробництва та пiдготовки активу до використання, зокрема з:
витрат на матерiали та послуги, використанi чи спожитi пiд час генерування нематерiального активу;
витрат на виплати працiвникам, якi виникають унаслiдок генерування нематерiального активу;
iнших витрат, якi можна безпосередньо вiднести до створюваного об’єкту.
Нематерiальнi активи класифiкуються за наступними групами:
Назва групи Строк корисного використання, рокiв
Права на об'єкти промислової власностi 10
Авторське право та сумiжнi з ним права 1
Iншi нематерiальнi активи 10
Пiсля первiсного визнання нематерiальний актив вiдображається за його собiвартiстю за вирахуванням будь-якої накопиченої амортизацiї та будь-яких накопичених збиткiв вiд зменшення корисностi.
Для нематерiальних активiв iз визначеним строком корисної експлуатацiї оцiнюється тривалiсть строку корисної експлуатацiї.
При визначеннi строку корисної експлуатацiї нематерiального активу, беруться до уваги, зокрема, такi чинники:
очiкуване використання активу та спроможнiсть управлiнського персоналу ефективно управляти активом;
життєвi цикли типових продуктiв для активу та вiдкриту iнформацiю щодо оцiнок строкiв корисної експлуатацiї подiбних активiв, що їх використовують у подiбний спосiб;
залежнiсть строку корисної експлуатацiї активу вiд строку корисної експлуатацiї iнших активiв Товариства.
Нематерiальний актив з визначеним строком корисної експлуатацiї амортизується iз застосуванням прямолiнiйний методу амортизацiї нематерiальних активiв.
Лiквiдацiйну вартiсть нематерiального активу iз визначеним термiном корисної експлуатацiї приймається за нуль.
Нематерiальнi активи перевiряються на ознаки можливого зменшення корисностi на кiнець кожного фiнансового року.
Нематерiальнi активи припиняють визнаватися:
в разi його вибуття;
якщо вiд його використання або вибуття не очiкується майбутнi економiчнi вигоди.
Запаси. Запаси класифiкуються за наступними групами:
Матерiали
Запаси оцiнюються за меншою з таких двох величин: за собiвартiстю чи чистою вартiстю реалiзацiї.
У собiвартiсть запасiв включаються всi витрати на придбання, витрати на переробку та iншi витрати, понесенi пiд час доставки запасiв до їх теперiшнього мiсцезнаходження та приведення їх у теперiшнiй стан.
Витрати на придбання запасiв складаються з цiни придбання, ввiзного мита та iнших податкiв, а також з витрат на транспортування, навантаження i розвантаження та iнших витрат, безпосередньо пов'язаних з придбанням готової продукцiї, матерiалiв та послуг.
Витрати, пов’язанi iз загальним адмiнiстративним персоналом, не включаються до собiвартостi, а визнаються як витрати перiоду, в якому вони були понесенi.
Собiвартiсть одиниць запасiв визначається за формулою - "перше надходження - перший видаток" (ФIФО).
Доходи. Доходи оцiнюються за справедливою вартiстю компенсацiї, яка була отримана або пiдлягає отриманню. Дохiд вiд продажу товарiв, готової продукцiї визнається у разi задоволення всiх наведених далi умов:
Товариство передало покупцевi суттєвi ризики i винагороди, пов'язанi з власнiстю на товар, готову продукцiю;
за Товариством не залишається анi подальша участь управлiнського персоналу у формi, яка, пов'язана з володiнням, анi ефективний контроль за проданими товарами, готовою продукцiєю;
суму доходу можна достовiрно оцiнити;
ймовiрно, що до Товариства надiйдуть економiчнi вигоди, пов'язанi з операцiєю;
витрати, якi були або будуть понесенi у зв'язку з операцiєю, можна достовiрно оцiнити.
Дохiд вiд надання послуг визначається шляхом посилання на той етап завершеностi операцiї, який iснує на кiнець звiтного перiоду. Результат операцiї може бути попередньо оцiнений достовiрно у разi задоволення всiх наведених далi умов:
можна достовiрно оцiнити суму доходу;
є ймовiрнiсть надходження до Товариства економiчних вигiд, пов'язаних з операцiєю;
можна достовiрно оцiнити ступiнь завершеностi операцiї на кiнець звiтного перiоду;
можна достовiрно оцiнити витрати, понесенi у зв'язку з операцiєю, та витрати, необхiднi для її завершення.
Якщо неможливо достовiрно оцiнити результат операцiї, яка передбачає надання послуг, дохiд визначається тiльки в обсязi, що не перевищує визнанi витрати, якi пiдлягають вiдшкодуванню.
Дохiд, який виникає в результатi використання третiми сторонами активiв суб'єкта господарювання, що приносять вiдсотки, роялтi та дивiденди, визнається, якщо:
є ймовiрнiсть, що економiчнi вигоди, пов'язанi з операцiєю, надходитимуть до Товариства;
можна достовiрно оцiнити суму доходу.
Грошовi кошти, їх еквiваленти. Грошовi кошти у касi, на поточних рахунках у банку, поточнi депозити iз термiном погашення до шести мiсяцiв, еквiваленти грошових коштiв вiдображаються у Звiтi про фiнансовий стан i у Звiтi про рух грошових коштiв у складi грошових коштiв, їх еквiвалентiв та поточних депозитiв.
Еквiвалентом грошових коштiв вважаються поточнi, високолiквiднi iнвестицiї, якi вiльно конвертуються у суми грошових коштiв i яким притаманний незначний ризик змiни вартостi.
Податок на прибуток (поточний, вiдстрочений).
Поточний податок на прибуток
Поточнi податковi активи та зобов'язання за поточний та попереднi перiоди оцiнюються за сумою, очiкуваною до вiдшкодування вiд податкових органiв або до сплати податковим органам. Податковi ставки та податкове законодавство, що застосовуються для розрахунку цiєї суми, - це ставки i законодавство, прийнятi на звiтну дату.
Вiдстрочений податок на прибуток
Вiдстрочений податок на прибуток в 2015 роцi не розраховувався.
Податок на додану вартiсть. Виручка, витрати й активи визнаються за вирахуванням суми податку на додану вартiсть, крiм випадкiв:
коли податок на додану вартiсть, що виник з купiвлi активiв або послуг, не вiдшкодовується податковим органом; у цьому випадку податок на додану вартiсть визнається вiдповiдно як частина витрат на придбання активу або частина статтi витрат;
вiдображення дебiторської i кредиторської заборгованостi.
Сума податку на додану вартiсть, що вiдшкодовується податковим органом або сплачується йому, включається в дебiторську i кредиторську заборгованiсть, яка вiдображається в звiтi про фiнансовий стан.
Виплати працiвникам. Виплати працiвникам встановленi вiдповiдно до штатного розпису.
Очiкувана вартiсть поточних виплат працiвникам у формi компенсацiй за вiдсутнiсть (компенсацiя за невикористану вiдпустку) визначається пiд час надання працiвниками послуг, якi збiльшують їхнi права на майбутнi компенсацiї за вiдсутнiсть.
У випадку неповного використання компенсацiй поточного перiоду, залишки компенсацiї переносити на майбутнi перiоди до їх повного використання.
Пов’язанi особи. Пов’язаними особами вважаються фiзичнi особи, якi здiйснюють контроль Товариства, мають суттєвий вплив на нього, є членами провiдного управлiнського персоналу. Товариство розкриває iнформацiю про операцiї з пов'язаними сторонами: про характер вiдносин, а також iнформацiю про здiйсненi операцiї та залишки заборгованостi, а також iнформацiю щодо компенсацiї провiдному управлiнському персоналу, яка подається загальною сумою, а також окремо для кожної категорiї виплат.
Умовнi зобов’язання i умовнi активи. Умовнi активи не визнаються, а розкриваються у фiнансовiй звiтностi, якщо надходження економiчних вигiд є ймовiрним.
Умовнi зобов'язання не вiдображаються у фiнансовiй звiтностi, за винятком випадкiв, коли iснує ймовiрнiсть того, що для погашення зобов'язання буде потрiбен вiдтiк ресурсiв, i при цьому сума таких зобов'язань може бути достовiрно визначена. Iнформацiя про такi зобов'язання пiдлягає розкриттю, за винятком випадкiв, коли можливiсть вiдтоку ресурсiв, якi являють собою економiчнi вигоди, є малоймовiрною.
5. ЗМIНИ В ОБЛIКОВIЙ ПОЛIТИЦI
Для пiдготовки фiнансової звiтностi за МСФЗ за рiк, що закiнчився 31.12.2015 року, та фiнансової звiтностi, в якiй представлена порiвняльна iнформацiя за попереднiй звiтний перiод, Товариство використовувало такi самi облiковi полiтики.
6. ОЦIНКИ I СУДЖЕННЯ, ЩО ВИКОРИСТОВУЮТЬСЯ ПРИ СКЛАДАННI ФIНАНСОВОЇ ЗВIТНОСТI
Складаючи фiнансову звiтнiсть, управлiнський персонал оцiнив здатнiсть Товариства продовжувати свою дiяльнiсть на безперервнiй основi. Управлiнський персонал не має намiрiв лiквiдувати Товариство чи припинити дiяльнiсть.
Принципи пiдготовки фiнансової звiтностi вимагають вiд управлiнського персоналу Товариства використовувати оцiнки i припущення, якi можуть вплинути на вiдображення сум активiв i зобов’язань. Данi оцiнки та припущення ґрунтуються на iнформацiї, наявнiй на дату випуску фiнансової звiтностi. Керiвництво проводить таку оцiнку на постiйнiй основi, виходячи з результатiв i досвiду минулих перiодiв, консультацiй фахiвцiв та iнших методiв, якi керiвництво вважає прийнятними за певних обставин, а також виходячи з прогнозiв щодо того, як вони можуть змiнитися у майбутньому. Однак невизначенiсть стосовно цих припущень i оцiночних значень може призвести до результатiв, якi можуть вимагати суттєвих коригувань балансової вартостi активу або зобов'язання, стосовно яких здiйснюються такi припущення та оцiнки, у майбутньому.
Основнi причини невизначеностi оцiнок наступнi:
Знос i амортизацiя
Знос i амортизацiя ґрунтуються на здiйснених керiвництвом оцiнках майбутнiх строкiв корисного використання основних засобiв i нематерiальних активiв. Оцiнки можуть змiнюватися пiд впливом технологiчного розвитку, конкуренцiї, змiн ринкової кон'юнктури та iнших чинникiв, i подiбнi змiни можуть призвести до змiн очiкуваних строкiв корисного використання та амортизацiйних нарахувань. Темпи технологiчного розвитку важко передбачити, i припущення Товариства щодо тенденцiй i динамiки розвитку можуть змiнюватися з часом. Строки корисного використання основних засобiв i нематерiальних активiв переглядаються принаймнi раз на рiк з урахуванням зазначених вище чинникiв i всiх iнших суттєвих аспектiв. У випадку iстотних змiн очiкуваних строкiв корисного використання амортизацiйнi нарахування коригуються на перспективнiй основi.
Зменшення корисностi нефiнансових активiв
Товариство здiйснює iнвестицiї в основнi засоби i нематерiальнi активи. Цi активи тестуються на предмет зменшення корисностi раз на рiк або за наявностi обставин, що вказують на можливiсть зменшення корисностi.
Чинники, що вважаються суттєвими для iнiцiювання оцiнки на предмет зменшення корисностi, включають таке: iстотне падiння ринкових цiн, суттєве недовиконання показникiв операцiйної дiяльностi, з огляду на iсторичнi або очiкуваннi в майбутньому результати операцiйної дiяльностi, суттєвi змiни у використаннi активiв, включаючи активи, стосовно яких ухвалено рiшення про їхню лiквiдацiю або замiну, i пошкодженi активи або активи, знятi з експлуатацiї, негативнi галузевi або економiчнi тенденцiї. Оцiнка вiдшкодовуваних сум активiв повинна частково ґрунтуватися на оцiнках керiвництва, включаючи визначення вiдповiдних активiв, що генерують грошовi кошти, оцiнку очiкуваних показникiв операцiйної дiяльностi, здатнiсть активiв генерувати дохiд, припущення щодо кон'юнктури ринку в майбутньому та успiх у просуваннi нових товарiв i послуг. Змiни в обставинах, а також в оцiнках i припущеннях керiвництва можуть призвести до збиткiв вiд зменшення корисностi активiв у вiдповiдних перiодах.
8. ОСНОВНI ЗАСОБИ
Рух основних засобiв у 2015р.:
Будинки, споруди та передавальнi пристрої Машини та обладнання Транспортнi засоби Iнструменти, прилади, iнвентар Iншi основнi засоби Всього
Первiсна вартiсть станом на початок звiтного року 986 188 - - - 1174
Придбано основних засобiв 42 55 - 98 7 202
Вибуло - - - - - -
Первiсна вартiсть станом на кiнець звiтного перiоду 1028 243 - 98 7 1376
Накопичена амортизацiя станом на початок звiтного року 800 184 - - - 984
Амортизацiйнi нарахування за звiтний перiод 32 -25 - 12 - 19
Вибуло - - - - -
Амортизацiя станом на кiнець звiтного перiоду 832 159 - 12 - -
Балансова вартiсть станом на кiнець звiтного перiоду 196 84 - 86 7 373
Рух основних засобiв у 2014р.:
Будинки, споруди та передавальнi пристрої Машини та обладнання Всього
Первiсна вартiсть станом на початок звiтного року 986 180 1166
Придбано основних засобiв - 8 8
Вибуло - - -
Первiсна вартiсть станом на кiнець звiтного перiоду 986 188 1174
Накопичена амортизацiя станом на початок звiтного року 761 176 937
Амортизацiйнi нарахування за звiтний перiод 39 8 47
Вибуло - - -
Амортизацiя станом на кiнець звiтного перiоду 800 184 984
Балансова вартiсть станом на кiнець звiтного перiоду 186 4 190
Об'єкти основних засобiв облiковується за собiвартiстю за вирахуванням будь-якої накопиченої амортизацiї та будь-яких накопичених збиткiв вiд зменшення корисностi. Товариство застосовує прямолiнiйний метод амортизацiї основних засобiв.
Строки корисного використання об’єктiв основних засобiв визначаються уповноваженою на це комiсiєю вiдповiдно до наступної класифiкацiї:
Назва групи Строк корисного використання, рокiв
Земельнi дiлянки -
Будинки, споруди та передавальнi пристрої 15-30
Машини та обладнання 5-10
Iнструменти, прилади, iнвентар (меблi) 5-15
Iншi основнi засоби 1-3
У Товариства є основнi засоби, як активи, утримуванi для продажу або включенi до лiквiдацiйної групи на суму 12 тис.грн.. Придбання основних засобiв в результатi об'єднань бiзнесу у 2014-2015р.р. не здiйснювалося. Збiльшення або зменшення вартостi основних засобiв протягом звiтних перiодiв, що виникають у результатi переоцiнок, не вiдбувалося. В кiнцi кожного звiтного перiоду Товариством проведена оцiнка наявностi ознак щодо зменшення корисностi активу. Данi ознаки не виявленi.
Обмеження на права власностi, а також основнi засоби, переданi у заставу для забезпечення зобов'язань, вiдсутнi.
9. IНВЕСТИЦIЙНА НЕРУХОМIСТЬ
До складу iнвестицiйної нерухомостi входять будiвлi. Данi об’єкти були вiдображенi у звiтностi на 01.01.2015 р. по справедливiй вартостi в сумi 1123 тис. грн. Станом на 31.12.2015 р. справедлива вартiсть об’єктiв iнвестицiйної нерухомостi становить 1200 тис. грн.
10. ЗАПАСИ
Запаси оцiнюються за собiвартiстю, яка є нижчою вiд чистої вартостi реалiзацiї.
Собiвартiсть одиниць запасiв, якi використовуються для виготовлення готової продукцiї чи призначених для конкретних проектiв, i якi не є взаємозамiнними, визначаються шляхом використання конкретної iдентифiкацiї їх iндивiдуальної собiвартостi. Собiвартiсть запасiв, за винятком наведених вище, визначається за формулою - "перше надходження - перший видаток" (ФIФО).
Витрати вiд часткового списання запасiв, а також суми будь-яких сторнувань часткового списання запасiв протягом звiтних перiодiв не визнавались.
Товариство не має запасiв, переданi пiд заставу для гарантiї зобов'язань.
Запаси Товариства були представленi наступним чином:
Запаси 31 грудня 2015 року 31 грудня 2014 року
Сировина i матерiали 87 86
Всього 87 86
11. ТОРГIВЕЛЬНА ТА IНША ПОТОЧНА ДЕБIТОРСЬКА ЗАБОРГОВАНIСТЬ
Торгiвельна i iнша дебiторська заборгованiсть станом на 31.12.2015р. та 31.12.2014 р. була представлена наступним чином:
Дебiторська заборгованiсть 31 грудня 2015 року 31 грудня 2014 року
Дебiторська заборгованiсть за товари (роботи, послуги) 86 829
Всього 86 829
Дебiторська заборгованiсть вiдображена в сумi чистої реалiзацiйної вартостi дебiторської заборгованостi. Резерв сумнiвних боргiв не нараховувався.
12. ПЕРЕДПЛАТИ ВИДАНI ТА IНШI ОБОРОТНI АКТИВИ
Передплати виданi та iншi оборотнi активи станом на 31.12.2015р. та 31.12.2014 р. були представлена наступним чином:
31 грудня 2015 року 31 грудня 2014 року
Дебiторська заборгованiсть за розрахунками за виданими авансами 825 760
Всього 825 760
13. ГРОШОВI КОШТИ ТА ЇХ ЕКВIВАЛЕНТИ
Грошовi кошти були представленi наступним чином:
Грошовi кошти 31 грудня 2015 року 31 грудня 2014 року
Грошовi кошти в нацiональнiй валютi на поточних рахунках 186 202
Грошовi кошти в нацiональнiй валютi на депозитному рахунку 1100 -
Всього 1286 202
14. ВЛАСНИЙ КАПIТАЛ
Станом на 31 грудня 2015 року статутний капiтал Товариства становить 635737,50 грн., роздiлений на 2542950 простих iменних акцiй номiнальною вартiстю 0,25 грн. кожна.
Змiни у власному капiталi за рiк, що закiнчився 31 грудня 2015р.
Стаття Зареєстрований (пайовий)
капiтал Капiтал у дооцiнках Додатковий
капiтал Резервний
капiтал Нерозподiлений
прибуток Неоплачений
капiтал Вилучений
капiтал Разом
Залишок на початок року 636 - - - 2521 - - 3157
Коригування - - - - - - - -
Скоригований залишок
на початок року 636 - - - 2521 - - 3157
Чистий прибуток
(збиток) за звiтний перiод - - - - 567 - - 567
Розподiл прибутку:
Виплати власникам
(дивiденди) - - - - - - -
Разом змiн в капiталi - - - - 567 - - 567
Залишок на кiнець року 636 - - - 3088 - - 3724
У звiтному перiодi, що закiнчився 31 грудня 2015р., прибуток не спрямовувався на виплату дивiдендiв.
Змiни у власному капiталi за рiк, що закiнчився 31 грудня 2014р.
Стаття Зареєстрований (пайовий)
капiтал Капiтал у дооцiнках Додатковий
капiтал Резервний
капiтал Нерозподiлений
прибуток Неоплачений
капiтал Вилучений
капiтал Разом
Залишок на початок року 636 - - - 2744 - - 3380
Коригування - - - - - -
Скоригований залишок
на початок року 636 - - - 2744 - - 3380
Чистий прибуток
(збиток) за звiтний перiод - - - - 235 - - 235
Розподiл прибутку:
Виплати власникам
(дивiденди) - - - (458) - - (458)
Разом змiн в капiталi - - - - (223) - - (223)
Залишок на кiнець року 636 - - - 2521 - - 3157
14. ПОЗИКИ
Станом на 31 грудня 2015 року Товариство не має зобов'язання по позикам.
15. ТОРГIВЕЛЬНА ТА IНША ПОТОЧНА КРЕДИТОРСЬКА ЗАБОРГОВАНIСТЬ
Торгiвельна i iнша поточна кредиторська заборгованiсть станом на 31.12.2015р. та 31.12.2014 р. була представлена наступним чином:
Поточнi зобов’язання i забезпечення 31 грудня 2015 року 31 грудня 2014 року
Поточна кредиторська заборгованiсть за розрахунками з бюджетом 39 18
Поточна кредиторська заборгованiсть за розрахунками зi страхування 7 5
Поточна кредиторська заборгованiсть за розрахунками з оплати працi 17 9
Всього 63 32
16. ПЕРЕДПЛАТИ ОТРИМАНI ТА IНШI ПОТОЧНI ЗОБОВ’ЯЗАННЯ
Передплати отриманi та iншi оборотнi активи станом на 31.12.2015р. та 31.12.2014 р. були представлена наступним чином:
Поточнi зобов’язання i забезпечення 31 грудня 2015 року 31 грудня 2014 року
Поточна кредиторська заборгованiсть за одержаними авансами 6 4
Поточна кредиторська заборгованiсть за розрахунками з учасниками 76 78
Всього 82 82
17. ДОХIД (ВИРУЧКА) ВIД РЕАЛIЗАЦIЇ ПРОДУКЦIЇ (ТОВАРIВ, РОБIТ, ПОСЛУГ)
Виручка вiд реалiзацiї була представлена наступним чином:
2015 рiк
2014 рiк
Виручка вiд реалiзацiї продукцiї (товарiв, робiт, послуг) 1381 1186
Всього 1381 1186
18. СОБIВАРТIСТЬ РЕАЛIЗОВАНОЇ ПРОДУКЦIЇ (ТОВАРIВ, РОБIТ, ПОСЛУГ)
Собiвартiсть вiд реалiзацiї була представлена наступним чином:
2015 рiк
2014 рiк
Собiвартiсть продукцiї (товарiв, робiт, послуг) 613 455
Всього 613 455
Собiвартiсть реалiзацiї за видами витрат була представлена наступним чином:
2015 рiк
2014 рiк
Матерiальнi витрати 746 1049
Витрати на оплату працi 446 306
Вiдрахування на соцiальнi заходи 130 112
Амортизацiя 56 82
Iншi операцiйнi витрати 233 295
Всього 1611 1844
19. АДМIНIСТРАТИВНI ВИТРАТИ
Адмiнiстративнi витрати були представленi наступним чином:
2015 рiк
2014 рiк
Адмiнiстративнi витрати 116 202
Всього 116 202
20. IНШI ОПЕРАЦIЙНI ДОХОДИ
Iншi операцiйнi доходи були представленi наступним чином:
2015 рiк
2014 рiк
Доходи вiд компенсацiї витрат орендарями 797 410
Iншi доходи - 674
Всього 797 1084
21. IНШI ОПЕРАЦIЙНI ВИТРАТИ
Iншi операцiйнi витрати були представленi наступним чином:
2015 рiк 2014 рiк
Обовязковi податки, збори, платежi до бюджету 110 93
Вартiсть витрат на комунальнi та iншi послуги, що компенсуються орендарями 772 410
Матерiальнi витрати - 875
Всього 882 1378
22. РОЗКРИТТЯ IНФОРМАЦIЇ ПРО ПОВ’ЯЗАНI СТОРОНИ
Оцiнка можливої наявностi проведення операцiй з пов’язаними сторонами проводиться Товариством в кожному фiнансовому роцi.
Винагорода, виплачена ключовому керiвному персоналу складається iз заробiтної плати та вiдрахувань на соцiальне забезпечення. ЇЇ розмiр встановлюється за штатним розкладом та рiшенням Наглядової ради. Винагороди у формi акцiй – не нараховувались та не отримувались.
Перелiк основних пов'язаних сторiн по вiдношенню до Товариства:
Фiзична особа -Голова ревiзiйної комiсiї Жаборовська Маргарита Сергiївна (Україна).
Операцiї з пов'язаними сторонами за 2015 звiтний рiк не проводились.
Операцiї з пов'язаними сторонами за 2015 звiтний рiк (придбання або продаж товарiв (готових або напiвфабрикатiв), придбання або продаж нерухомостi та iнших активiв, надання або отримання послуг, оренда, передача дослiджень та розробок, передача за лiцензiйними угодами, передача за фiнансовими угодами (зокрема, позики та внески власного капiталу в грошовiй або в натуральнiй формi), надання гарантiй або застави, зобов'язання зробити щось за умови настання чи ненастання у майбутньому певної подiї, в тому числi контрактiв з виконанням у майбутньому (визнаних або невизнаних), погашення зобов'язань вiд iменi суб'єкта господарювання або суб'єктом господарювання вiд iменi такої зв'язаної сторони не проводились.
23. ПЕРСОНАЛ ТА ОПЛАТА ПРАЦI
Середньооблiкова чисельнiсть персоналу за звiтний рiк становить 5 чол.
Нарахованi витрати на персонал за звiтний перiод складають 446 тис.грн.
Внески до державного пенсiйного плану за встановленими ставками за 2015 рiк складають 130 тис.грн.
24. УМОВНI ЗОБОВ’ЯЗАННЯ I УМОВНI АКТИВИ
Iнформацiя про умовнi зобов'язання повинна розкриватися Примiтках до фiнансової звiтностi, якщо можливiсть вибуття ресурсiв, якi втiлюють у собi економiчнi вигоди, не є вiддаленою. Iнформацiя про умовний актив розкривається у тому випадку, коли надходження економiчних вигiд є ймовiрним. Умовнi зобов’язання i умовнi активи Товариством не визнанi.
25. ЦIЛI ТА ПОЛIТИКА УПРАВЛIННЯ ФIНАНСОВИМИ РИЗИКАМИ
Фiнансовi активи та фiнансовi зобов'язання Товариства пiддаються наступним фiнансовим ризикам: кредитний ризик та ризик лiквiдностi.
Полiтика управлiння ризиками включає наступне:
Кредитний ризик
Основними фiнансовими активами Товариства є грошовi кошти, а також торговельна та iнша дебiторська заборгованiсть. Товариство пiддається ризику того, що клiєнт може не оплатити або не виконати свої зобов'язання в строк перед Товариством, що в результатi призведе до фiнансових збиткiв. Дебiторська заборгованiсть пiдлягає постiйному монiторингу. Товариство веде жорсткий контроль торгової дебiторської заборгованостi. Операцiї з новими клiєнтами здiйснюються на основi попередньої оплати.
Ризик лiквiдностi
Це ризик того, що Товариство не зможе погасити свої зобов'язання по мiрi їх настання. Позицiя лiквiдностi Товариства ретельно контролюється i управляється. Товариство використовує процес докладного бюджетування та прогнозу грошових коштiв для того, щоб гарантувати наявнiсть адекватних засобiв для виконання своїх платiжних зобов'язань. Бiльшiсть видаткiв Товариства є змiнними i залежать вiд обсягу реалiзацiї.
Управлiння ризиком капiталу
Товариство здiйснює заходи з управлiння капiталом, спрямованi на зростан¬ня рентабельностi капiталу, за рахунок оптимiзацiї структури заборгованостi та власного капiталу, таким чином, щоб забезпечити безперервнiсть своєї дiяльностi в майбутньому.
26. ПОДIЇ ПIСЛЯ ЗВIТНОГО ПЕРIОДУ
Пiсля 31 грудня 2015 року до дати затвердження керiвництвом фiнансової звiтностi не вiдбувалося подiй, якi могли би вплинути на фiнансовий стан Товариства.
27. ЗАТВЕРДЖЕННЯ ФIНАНСОВОЇ ЗВIТНОСТI ДО ВИПУСКУ
Фiнансова звiтнiсть Товариства за 2015 рiк та вiдповiдна порiвняльна iнформацiя за 2014 р., була затверджена управлiнським персоналом для подання Наглядовiй радi 26 лютого 2016 р.
Керiвник ________________ Хоменко В.В.
Головний бухгалтер ________
|